Виберіть розмір шрифту:

  • Головна
  • Новини
  • Інтерв'ю з співвласником будівельної компанії «Платинумбуд»

Інтерв'ю з співвласником будівельної компанії «Платинумбуд»

14.02.2022 14:29

Руслан Лещишин, співвласник будівельної компанії «Платинумбуд» розповів про нові ЖК, перспективи розвитку ринку нерухомості і зміну цін на житло.

2021 рік. Який він був для компанії, вдалий чи не вдалий. Що зроблено, що не вдалось зробити?

2021 рік для компанії  був однозначно вдалий. Як і всі минулі роки. Для нас результат - це не є випадковість чи удача. Для нас результат - це  системна  запланована робота, яка призводить до планових показників. Якщо багато, самовіддано і наполегливо працювати - результат прийде гарантовано. Нічого просто так не приходить і нічого просто так не зникає.

В 2021 році наша компанія побудувала і здала в експлуатацію приблизно 40 тисяч квадратних метрів житлових та нежитлових приміщень, ставимо задачу в наступному році збільшення показників на 20%.

Що Вас особисто найбільше мотивує рухатись у Вашій діяльності?

Насправді ми є девелоперами.  Девелопери - це ті, що створюють, покращують та розвивають. Ми дійсно створюємо нові образи мікрорайонів міст на найближчі 100 років.

Ми створюємо середовище, де люди будуть жити, знайомитись, закохуватись, народжувати дітей, проводити вільний час, працювати. Це неймовірна мотивація і відповідальність.

Для мене особисто є величезна радість, коли в будинку, що ми здали, народжується перша дитина!!! Зараз, наприклад, в нашому першому проекті ЖК «Одеська Чайка» проживає  приблизно 200 дітей. Ми щороку влаштовуємо в наших комплексах новорічні свята для мешканців і дітей. І я відчуваю щире щастя, коли бачу, що з кожним роком дітей все більше і більше.

Також ми проектуємо та робимо зони відпочинку для людей, висаджуємо дерева, квіти. Будуємо спортивні і дитячі майданчики. Забезпечуємо енергоефективність та надійність будинків.

Звичайно, ми обмежені в бюджеті. І хотілось би зробити набагато більше. Щоразу ми намагаємось винайти можливість втілити в новому об’єкті додаткові опції, які притаманні вимогам сучасності, та ретельно переглядаємо бюджет проекту. Адже в сучасної людині дійсно зростають потреби до естетичного вигляду та функціоналу будинків та квартир. І ці потреби зростатимуть надалі ще більше. І їх потрібно передбачати вже зараз. Це надзвичайно мотивує ставати кращими, наслідувати передовий досвіт світових девелоперів та розвиватись щодня.

У кожному новому комплексі ми щось змінюємо та додаємо нові архітектурні тенденції. Важливо, щоб наші міста були гарні і стильні. Цьому ми надаємо великого значення.

Який Ваш прогноз на розвиток сфери будівництва житла в Україні?

Я прогнозую, що житла буде будуватись більше. Адже ті об’єми, які здаються в експлуатацію в Україні в рік, не покривають зношеності існуючого житлового фонду. До цього ж в нашій державі на одного громадянина кількість квадратних метрів житла вдвоє менше ніж в Європі. Але, разом з тим, значного зросту не буде. По-перше: заробітна плата і доходи українців дуже низькі, по-друге, є глобальна проблема - це зменшення кількості населення. На це мало хто звертає увагу, але я вважаю, що це проблема на рівні національної безпеки.

Насправді будівництво - це величезний рушій економіки.  Орієнтоване воно в першу чергу на внутрішній ринок. Адже ми не тільки забезпечуємо потреби українців в нерухомості. Ми використовуємо матеріали 90% українського виробництва, наші працівники - це українці. І податки ми сплачуємо в Україні. Тим самим підвищуємо долю національного ВВП та зайнятості населення.

Чи збільшиться вартість житла?

Вартість житла буде збільшуватись. Вартість будівельних матеріалів росте з кожним днем. Особливо цей зріст був відчутний в 2021 році.

Ми порахували, що за останніх 5 років вартість основних матеріалів, що ми використовуємо - це цегла, залізобетонні вироби, метал та інші, еквіваленті збільшилась в 2,5 -3 рази. Сьогоднішня вартість житла ще не наздогнала здорожчення будівельних матеріалів. І це не тільки в Україні. Це загальносвітовий тренд.


Які плани компанії на 2022 рік?

Ми плануємо запустити будівництво ще декількох комплексів в Одесі, Хмельницькому, в Херсоні та інших містах. Це будуть ще кращі об’єкти, ніж ті, що у нас були. Плануємо втілювати нові архітектурні рішення, будувати більш розвинуті життєві простори для людей. Є цікаві ідеї і ми над ними вже працюємо.

У нас велика команда прекрасних фахівців, у яких горять очі і вони вмотивовані рухатись дальше. Ми покращуємось щодня, на радість і щастя існуючих та майбутніх жителів наших житлових комплексів.


Руслан Лещишин,
співвласник будівельної компанії «Платинумбуд»

Посилання на джерело: Buildportal